Ara
  • Hasan Sıldak

Yüzyüze Eğitimde İkinci Aşama Başladı

Vali Hasan Sıldak; esi Fatma Nur Sıldak ile birlikte Altıeylül Ilçesi Konakpınar Mahallesi Sehit Jandarma Basçavus Erbu Serpan Ilkokulu ve Ortaokulunu ziyaret etti. Vali Sıldak’a ziyaretinde Altıeylül Kaymakamı Oktay Kaya, Il Jandarma Komutanı J. Kd. Alb. Tarık Hekimoglu, Il Milli Egitim Müdürü Yakup Yıldız, Altıeylül Ilçe Milli Egitim Müdürü Ibrahim Çelik eslik ettiler.

Koronavirüs pandemisi dolayısıyla alınan tedbirler kapsamında ikinci asamaya geçilerek yüz yüze egitime baslayan ögrencilerle bir araya gelen Vali Sıldak, sınıflarında ziyaret ettigi ögrencilere maske-mesafe-temizlik kurallarına hassasiyetle uymalarını söyleyerek; “Maskelerinizi her gün muhakkak degistirin, ellerinizi her teneffüs en az 20 saniye boyunca yıkayın. Kendinize, saglıgına iyi bakın, derslerinizde basarılı olmak için hasta olmayın.” diye konustu.

Sınıflarında ziyaret ettigi ögrencilerle yakından ilgilenen Vali Hasan Sıldak ve esi Fatma Nur Sıldak, bu yıl LGS’ye girecek olan 8. Sınıf ögrencilerine de derslerine iyi çalısmalarını, ayrıca tedbirlere uyarak küçüklere örnek olmalarını söyledi. Ziyarette okul yöneticileri ve ögretmenlerden bilgi aldı.

Ögretmenler ile de kısa bir toplantı yapan Vali Sıldak; “Çocuklarımızın okulla bulusması çok güzel oldu. Okullarda virüsün yayılmaması, okul idaresi ve ögretmenlerimizin hassasiyetleriyle dogru orantılı. Bu süreci hep birlikte yasayıp görecegiz. Saglık Bakanlıgımızın belirledigi kuralları sıkı bir sekilde yerine getirecegiz. Özellikle maske kullanımına dikkat edelim. İlçe Müdürlüklerimiz tarafından denetimlerimiz sık sık devam edecek, okullarımız, ögretmenlerimiz sık sık denetlenecek. Bu zor yılı hep birlikte koordinasyon içerisinde asacagız.” diye konustu.

Konakpınar Mahallesi ziyareti kapsamında Konakpınar Jandarma Karakol Komutanlıgı ile Aile Saglık Merkezini de ziyaret ederek personele çalısmalarında basarılar diledi. Mahalle kahvehanesinde vatandaslarla da bir araya gelen Vali Sıldak, bir süre kendileri ile sohbet etti. Pandemi tedbirlerine dikkat çekti.