Ara
  • Hasan Sıldak

Vali Sıldak Mesaisine Okul Ziyareti Ile Basladı

Mesaisine okul ziyaretiyle baslayan Vali Hasan Sıldak; esi Fatma Nur Sıldak ile birlikte Nuran Oguz Anaokulu ve Albay Tayyar-Nuran Oguz Ilkokulunu ziyaret etti.

Koronavirüs pandemisi dolayısıyla alınan tedbirler kapsamında yüz yüze egitime baslayan okul öncesi ve 1. sınıflarla bir araya gelen Vali Sıldak’a ziyaretinde Karesi Kaymakamı Abdulkadir Demir, Il Milli Egitim Müdürü Yakup Yıldız, Karesi Ilçe Milli Egitim Müdür Vekili Ibrahim Altınel eslik ettiler. 

Ziyarette okul yönetimi, ögretmenler ve minik ögrencilerle sohbet eden Vali Sıldak, yeni egitim ögretim yılının hayırlı olmasını diledi. Sınıflarında ziyaret ettigi minik ögrencilerle yakından ilgilenen Vali Hasan Sıldak ve esi Fatma Nur Sıldak derslerine iyi çalısmaları ve kurallara dikkat etmeleri tavsiyesinde bulundu.  

Pandemi tedbirleri kapsamında okul öncesi ve 1. sınıflar dısındaki ögrencilerin EBA üzerinden egitim görmesi, evlerinde erisim sıkıntısı yasayan ögrenciler için olusturulan EBA Destek Noktasını da ziyaret eden Vali sıldak o sırada canlı ders yapan ögrencilere de sohbet ederek, EBA’daki derslerini aksatmamalarını, derslerini takip etmelerini söyleyerek zamanlarını iyi degerlendirmeleri gerektigini hatırlattı. 

Ziyaret münasebetiyle okul idaresi ve ögretmenlerle de kısa bir toplantı yapan Vali Sıldak herkesin okulları çok özledigini dile getirerek; “Çocuklarımız pırıl pırıl, çok istekliler. Insan onlara bir seyler kazandırmak için can atıyor. Hepimiz okulları çok özlemisiz. Fakat bu yıl pandemi dolayısıyla tedbirleri sürdürmemiz gerekiyor. Hala her gün vaka çıkısımız var. Bu, okullarda ikinci haftamız, genel olarak iyi Sartlarda ilerliyoruz. Hareketliligin az olmasıyla birlikte Ülke genelinde bir düsüs baslayacak insallah. Bu sekilde devam eder, bütün ögretmenlerimiz ve ögrencilerimiz okullarına kavusur ümidini tasıyoruz. Gördügümüz kadarıyla sınıfı olsun olmasın çogu ögretmenimiz de okulda. Bu çok mutlu edici bir tablo.” diye belirtti. 

Egitimin gelisimi tetikleyen en büyük güç oldugunu dile getiren Vali Sıldak; “Balıkesir’in; oturmus bir heyecan sistemi olan, egitim alanında heyecan duyulan bir sehir oldugu hissediliyor. Biz de bu heyecanı devam ettirecek bir proje hazırladık. Bütün hazırlıklarımız yapıldı. Projemiz yüz yüze egitim olmasa da uzaktan egitime uyarlandı. Hepinizin dört elle sarılarak bu projeye destek vereceginizden süphemiz yok. Bizler de bu heyecanı yasamanızda hep yanınıza olacagız. Projenin egitim alanında sinerji olusturmasını bekliyoruz. Sizlerin bu motivasyonlu hali bizi mutlu ediyor.” diye konustu. 

Vali Sıldak; toplantıda İlkokul Müdürü Yüksel Selçuk ve Anaokulu Müdürü Nazmiye Yıldız’dan bilgi aldı. Ögretmen ve ögrenciler Vali Hasan Sıldak esi Fatma Nur Sıldak’a gerçeklestirdikleri ziyaret için tesekkür ettiler.


#hayalkur