Ara
  • Hasan Sıldak

Vali Hasan Şıldak İvrindi İlçemizi Ziyaret Etti

Göreve basladıgı günden itibaren bütün ilçelerde incelemede bulunan Vali Sıldak, bugünkü ziyaret programları kapsamında Balya ilçesi ziyaretinin ardından Ivrindi Ilçemiz’de de yogun bir program gerçeklestirdi. Programına Kaymakamlık ziyareti ile baslayan Vali Sıldak burada Kaymakam Fatma Turhan Keser, Ivrindi Belediye Baskanı Yusuf Cengiz, Ilçe Emniyet Amiri Ahmet Fener, Ilçe Jandarma Komutanı J. Ütgm. Kenan Altıntas ve Ilçe Milli Egitim Müdürü Mustafa Yücel tarafından karsılandı. Kaymakamlık ziyaretinde büroları tek tek gezerek personel ile tanısan Vali Sıldak, kendilerine çalısmalarında basarılar diledi. Ziyarette Kaymakam Keser’den Ilçe hakkında bilgi alan Vali Sıldak, ardından Ilçe Kurum Müdürleri ile toplantı gerçeklestirdi. Ilçenin genel durumunun degerlendirildigi toplantıda Pandemi sürecinde uyulması gereken kuralları hatırlatarak, denetimlerin hassasiyetle yürütülmesi gerektigini dile getiren Vali Sıldak, toplantının ardından Ilçe Emniyet Amirligi ve Ilçe Jandarma Komutanlıgını ziyaret ederek, personele çalısmalarında basarılar diledi.

Engelli Vatandaslarımızın Mutlu Günü Vali Hasan Sıldak; Balıkesir Milletvekilleri Belgin Uygur, Yavuz Subası, Mustafa Canbey, Mutlu Aydemir, Büyüksehir Belediye Baskanı Yücel Yılmaz ve Rektör Prof. Dr. Ilter Kus, Kaymakam Fatma Turhan Keser, Ivrindi Belediye Baskanı Yusuf Cengiz ve vatandasların katılımı ile engelli hemsehrilerimizin hayatını bir nebze olsun kolaylastırmak ve sosyal hayata katılımlarını kolaylastırmak için Büyüksehir Belediye Baskanlıgı tarafından alınan elektrikli tekerlekli sandalyeleri kendilerine teslim ettiler.

Vali Vatandasa Asure Ikram Etti Engelli vatandaslara sandalye dagıtımının ardından Vali Hasan Sıldak, Milletvekillerimiz, Büyüksehir Belediye Baskanı Yücel Yılmaz ve Ilçe Protokolü, Ivrindi Atatürk Meydanında vatandaslara asure ikramında bulundular. Ivrindili vatandaslar tarafından yogun ilgi gören asure ikramının ardından protokol (Balmek) Balıkesir Meslek Edindirme Kursu Ivrindi Subesini ziyaret ederek kursiyerler tarafından yapılan çalısmaları yerinde inceledi ve çalısmalara eslik ettiler. Vali Sıldak beraberinde Milletvekilleri, Büyüksehir Belediye Baskanı Yücel Yılmaz ve Ilçe Protokolü ile Ivrindi Gençlik ve Spor Ilçe Müdürlügü bünyesinde bulunan Gençlik Merkezini de ziyaret ederek incelemelerde bulundular.

Vali Hasan Sıldak Milletvekilleri Belgin Uygur, Yavuz Subası, Mustafa Canbey, Mutlu Aydemir, Büyüksehir Belediye Baskanı Yücel Yılmaz ve Balıkesir Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ilter Kus, Ivrindi Kaymakamı Fatma Turhan Keser ve Ivrindi Belediye Baskanı Yusuf Cengiz ile birlikte Ülkemizin bölünmez bütünlügü için 2 Mayıs 2020 tarihinde görevli oldugu Bitlis / Çeltikli’ de bölücü terör örgütü ile girilen çatısmada sehit düsen Ivrindi Ilçesi Okçular Mahallesi Sehidi, J. Uzm . Çvs. Hasan Kuzu’nun ailesini ziyaret ederek, Devletin kapılarının kendilerine her zaman açık oldugunu dile getirdiler.

Ivrindi ziyaretine Bozören ve Karaçepis Mahallerini ziyaretle devam eden Vali Sıldak, Milletvekilleri, Büyüksehir Belediye Baskanı Yücel Yılmaz ve Ilçe protokolü buralarda vatandasla bir araya gelerek sohbet ettiler, mahallelerin ihtiyaçlarını degerlendirdiler ve çocuklarla da yakından ilgilendiler. Ayrıca Karaçepis Süt Toplama Merkezinin açılısını da gerçeklestirerek, Büyüksehir Belediyesi tarafından mahalle halkının kullanımı için hibe edilen süt toplama tankını teslim ettiler.

Ilçe programı dahilinde sık sık vatandaslarla bir araya gelen, kendisine Il Emniyet Müdürü Hasan Onar ve Il Jandarma Komutanı J. Kd. Alb. Tarık Hekimoglu’nun da eslik ettigi Vali Sıldak, gösterilen ilgiye tesekkür etti.