Ara
  • Hasan Sıldak

Vali Hasan Şıldak, Burdur’a Veda Etti

Resmi Gazetede yayımlanan Cumhurbaşkanı Kararı ile Burdur Valiligi görevinden, Balıkesir Valiligi’ne atanan Vali Hasan Sıldak, Burdur’a veda etti.

Düzenlenen ugurlama törenine esi Fatma Nur Sıldak ile birlikte katılan Vali Sıldak, Protokol, Kurum Müdürleri, Valilik Personeli, Oda ve STK Temsilcileri, Muhtarlar, Sehit, Gazi, Engelli Aileleri, Vatandaslar ve Basın Mensupları ile vedalasarak, tören mangasını selamladıktan sonra alkıslar esliginde ugurlandı.

Ugurlama öncesi Burdur Il Müftüsü Enver Türkmen tarafından dua edildi. Vali Sıldak, duanın ardından bir konusma yaptı.

Vali Hasan Sıldak burada yaptıgı konusmada; “2018 Mayıs Ramazan ayında basladıgımız Burdur Valiligi görevinden, 2020 Haziran ayında atandıgımız Balıkesir Valiligi yolculuguna çıkmıs bulunuyoruz. Buraya kadar gelip bizlere ugurlama nezaketini gösteren bütün hazuruna çok tesekkür ediyorum. Allah ısmarladık diyoruz. Buradaki görev süremiz içerisinde devletimizi ve Sayın Cumhurbaskanımızı en iyi sekilde temsil etme gayreti içerisinde olduk. Ülkemizin 2023 hedeflerine dogru ilerledigi bir dönemde bu hedefleri Burdur’da en uygun, en iyi sekilde hayata geçirmeye, uygulamaya gayret gösterdik. Bu itibarla buradaki görevimizi vicdan huzuru ve içimizin rahatlıgıyla, anlımız açık, basımız dik bir sekilde yeni meslektasımıza devrediyoruz. Yeni atanan Sayın Valimize de yeni görevinin hayırlı olmasını temenni ediyor. Burdur’daki görevi süresince üstün basarılar diliyorum.

Ilimizde görev yaptıgı 2 yıllık süre zarfında Burdur’un gelisimi için çalıstık. Kapsamlı olarak her açıdan Burdur’u daha üst seviyelere çıkarmak için büyük çaba içerisinde olduk. Hep birlikte çalıstık. Kimseyi dıslamadan, isbirligi ve uyum içerisinde çalısmalarımızı yürüttük. Kesinlikle hiçbir zaman ben demedik. Biz dedik. Bir takım çalısması ortaya koyduk. En önemlisi de sizden bir olarak bunları yapmaya gayret gösterdik. Itina ettigimiz, üzerinde hassasiyetle durdugumuz en önemli husus buydu. ‘Sizden biri olmak’. Bunu ne ölçüde basarabildiysek, bizim için o basarıdır. Mutluluk kaynagıdır. Burada bulunan bütün kamu personelimize, meslek odalarımıza, ilimizin degerli protokol mensuplarına, kolluk birimlerimize, muhtarlarımıza, il genel meclisi üyelerimize, sehit ve gazi ailelerimize, engelli vatandaslarımıza, tüm Burdur’a, Burdur’u temsil eden tüm aktörlere Allah ısmarladık diyoruz. Hakkınızı helal edin diyoruz. Burdur’un bizim gönlümüzdeki yeri daimidir, kalıcıdır. Burdur’da ne yaptıysak gönülden yaptık. Gönülden Allah ısmarladık. Hakkınızı helal edin” dedi.

Vali Hasan Sıldak konusmasını tamamlamasının ardından ugurlamaya gelen bütün herkesle tek tek vedalasarak, alkıslar esliginde Valilikten ugurlandı.