Ara
  • Hasan Sıldak

Vali’den Öğrencilere Maske-Mesafe-Temizlik Ödevi

Okul ziyaretlerine devam eden Vali Hasan Sıldak bugünkü programı kapsamında; esi Fatma Nur Sıldak ile birlikte Yarıs Ortaokulu ve Gülser-Mehmet Bolluk Anadolu Lisesini ziyaret etti. Vali Sıldak’a ziyaretinde Altıeylül Kaymakamı Oktay Kaya, Il Milli Egitim Müdürü Yakup Yıldız, Altıeylül Ilçe Milli Egitim Müdürü Ibrahim Çelik eslik ettiler. Vali Sıldak Yarıs Ortaokulunda yüzyüze egitim gören 8. Sınıf ögrencileri, Gülser-Mehmet Bolluk Anadolu Lisesini 12. Sınıf ögrencileri ile bir araya geldi. Ögrencilerle sohbet eden Vali Sıldak, Balıkesir’in egitim seviyesinin yüksek oldugunu dile getirerek, bu yıl sınava hazırlanan ögrencilere derslerine iyi çalısmalarını tavsiye etti. Pandemi dolayısıyla kısıtlı da olsa egitime devam edildigini belirten Vali Sıldak; “Uzun bir aradan sonra sınav yılınızda motivasyonuz yüksek olsun. Heyecanlı oldugunuzu görüyorum, bu heyecan sizi canlı, dinamik tutar. Basarısı yüksek kaliteli okullarda egitim görüyorsunuz. Içinde bulundugunuz imkanlarınızı iyi degerlendirin. Düzenli bir çalısma ile her birinizin basarılı olacagınıza inancım tam.” diyerek ögrencilere cesaret verdi.

“Her Biriniz Salgınla Mücadelede Gönüllü Elçisiniz” Vali Sıldak, sınıflarında ziyaret ettigi ögrencilere maske-mesafe-temizlik kurallarına hassasiyetle uymalarını söyleyerek; “Sizlere maske, mesafe ve temizlik kurallarına uymanız ödevini veriyorum. Her biriniz Il Salgın Denetim Merkezimizin gönüllü elçilerisiniz. Çevrenizde kurallara uymayan kimi görürseniz uyarın. Ailenizi de bu anlamda uyarıp gerekli hassasiyetin olusmasına yardımcı olun. Sloganımız “Hep Birlikte Basaracagız”. Sizlerin sorumluluk bilincine sahip ögrenciler olarak buna destek olacagınıza hiç süphem yok.” diye konustu.

“Her Mecrada Kontrollü Sosyal Hayat Benimsenmeli” Ögrencilere derslerine iyi çalısmalarını, basarılı olmak için hedeflerini belirlemelerini söyleyen Vali Sıldak ögretmenlerle de toplantı yaparak pandemi kurallarına dikkat çekti. Ziyaretlerinde tedbirlerin alındıgını gözlemledigini dile getiren Vali Sıldak toplantıda yaptıgı konusmada; “Kaymakamlıklarımız ve Il Milli Egitim Müdürlügümüz sürecin sıkı takipçisi, okul idarecilerimiz de gerekli tedbirleri almıs durumda. Sizlerin gerek hijyen kosulları gerekse maske, mesafe kurallarına uyum konusunda hassasiyet içerisinde oldugunuzu görüyorum. Sadece egitimde degil, insanlarımızın her mecrada tamamının kontrollü sosyal hayata uyum saglaması gerekiyor. Havaların soguması ile birlikte kapalı alanlarda daha çok bulunulacagı için hastalık daha hızlı yayılabilir. Içinde bulundugumuz yükseliste bu faktörün çok etkisi var. Bir çok tedbir aldık, Balıkesir olarak tedbir noktasında önden gidiyoruz. Okullarımızın açık olması sizlere ulasabiliyor olmamız, irtibatın olusması, sizin de elçi görevi üstlenmenize vesile oluyor. Hem ögretmenlerimizden hem ögrencilerimizden etkin mücadele bekliyoruz. Çünkü sizler toplumumuzun sözlerine itibar edilen kesimisiniz. Çevrenizde yapacagınız ikazlar sonuç verecektir.” diye konustu.