Ara
  • Hasan Sıldak

Vali Şıldak’tan Teknokent’e Ziyaret

Balıkesir Valisi Hasan Sıldak Balıkesir Üniversitesi Teknokent’i ziyaret ederek, Teknokent Yönetim Kurulu Baskanı Balıkesir Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ilter Kus’tan Teknokent’in gelisim süreci ve hedefleri hakkında bilgiler aldı.

Ziyaret ve inceleme programına Vali Hasan Sıldak’ın yanı sıra Milletvekilleri Adil Çelik, Belgin Uygur, Yavuz Subası, Mustafa Canbey, Pakize Mutlu Aydemir, Büyüksehir Belediye Baskanı Yücel Yılmaz, Cumhuriyet Bassavcısı Alpaslan Kaplan, Adli Yargı Ilk Derece Mahkemesi Adalet Komisyonu Baskanı Ertem Küçük, Il Emniyet Müdürü Hasan Onar, Il Jandarma Komutanı J. Kd. Alb. Tarık Hekimoglu, Adalet ve Kalkınma Partisi Il Baskanı Ekrem Basaran ve Milliyetçi Hareket Partisi Il Baskanı Ekrem Gökay Yüksel katıldı.

Teknokent Yönetim Kurulu Baskanı BAÜN Rektörü Prof. Dr. Ilter Kus ziyaret programında bilgilendirmede bulunurken, Teknokent’in üniversite-sehir, üniversite-sanayi is birlikleri baglamında önemli bir görevi yerine getirdigini belirtti. Yogun ilgiyle kısa sürede farklı sektörlerden çok sayıda girisimci ve firmanın Teknokent bünyesinde faaliyete geçtigini de dile getirdi. Teknokent Genel Müdürü Ögr. Gör. Burcu Aydemir’in esliginde Teknokent’te yer alan firmaların da ziyaret edildigi program sonunda Rektör Prof. Dr. Ilter Kus, ziyaretleri ve ilgileri nedeniyle Vali Sıldak’a tesekkür etti.