Ara
  • Hasan Sıldak

Vali Şıldak’tan Sağlık Personeline Moral Ziyareti

Vali Hasan Sıldak her zaman oldugu gibi pandemi döneminde de fedakârca çalısan saglık personeline moral ziyareti gerçeklestirdi.

Ziyaretlerine beraberinde Il Saglık Müdürü Uzm. Dr. Serkan Kadir Keskin ile birlikte Altıeylül Ilçe Saglık Müdürlügü Filyasyon Ekibi ile baslayan Vali Sıldak, personel ile sohbet ederek çalısma sistemi ile ilgili bilgi aldı.

Hayatın büyük ölçüde kısıtlanmasına sebep olan salgınla ilgili personele moral veren Vali Sıldak; “Zor bir süreçten geçiyoruz. Il olarak kurallarımızı en hassas sekilde uygulama gayreti içindeyiz. Sizlerin ve bizlerin hasta olmaması gerekiyor. Bu zor dönemde siz de çok yoruldunuz. Ama bu kutsal görevi baska bir birim yapamaz, bu yüzden bizler de her zaman yanınızdayız. Dualarımız ve desteklerimiz hep sizinle.” diye konustu.

Ardından Atatürk Sehir Hastanesini ziyaret eden Vali Sıldak özveriyle çalısan personele tesekkür ederek; “Fedakârca çalısmalarınız için bu ziyaret vesilesiyle sizlere tesekkür etmek istedik. Hepimizin isi çok zor, sizin tabi ki daha da zor. Biz de vatandaslarımıza her gün, her mecrada tedbirlere uyma noktasında uyarılar yaparak vaka sayılarını düsürmek ve sizin yükünüzün bir nebze olsun azalması gayreti içindeyiz. Her zaman sizin yanınızdayız.” diyerek saglık personeline moral ve destek verdi.

Atatürk Sehir Hastanesinin ardından 112 Acil Çagrı Merkezini ziyaret eden Vali Sıldak birimleri gezerek, çagrıların koordinesine ve çözümüne iliskin bilgi aldı. Çalısmalarında kolaylık dileyen Vali Sıldak personele, vatandasa karsı yakın ve ilgili olmalarını söyleyerek; “Sizler; çagrıda bulunan vatandas için devletin temsilcisi durumundasınız, ses tonunuz nezaketli,bir o kadar da yüksek motivasyonlu, umut verici olmalı. Her basvuruya empati kurarak yaklasmalısınız.” diye konustu.

Saglık birimlerine ziyaretlerine devam eden Vali Sıldak Balıkesir Agız ve Dis Hastanesini de ziyaret etti. Hastane Bashekimi Mesut Göktepe’den çalısmalar hakkında bilgi aldı.i