Ara
  • Hasan Sıldak

Vali Şıldak Güne Öğrenciler İle Başladı

Günlük programına okul ziyaretiyle baslayan Vali Hasan Sıldak; esi Fatma Nur Sıldak ile birlikte Karesi IMKB Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi ile Atatürk Ilkokulunu ziyaret etti.

Maske, mesafe ve temizlik basta olmak üzere saglıkla ilgili önlemlerin sıkı bir sekilde alındıgı okullarda tedbirleri inceleyerek, Koronavirüs pandemisi dolayısıyla alınan tedbirler kapsamında yüz yüze egitime baslayan Mesleki ve Teknik Lise ögrencileri ile okul öncesi ve 1. sınıflarla bir araya gelen Vali Sıldak’a ziyaretinde Karesi Kaymakamı Abdulkadir Demir, Il Milli Egitim Müdürü Yakup Yıldız, Il Milli Egitim Müdür Yardımcısı Özcan Özen, Karesi Ilçe Milli Egitim Müdürü Sami Günnü eslik ettiler. 

Vali Sıldak programına ilk olarak Karesi IMKB Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi ile basladı. Burada matbaa bölümü, gıda teknolojisi bölümü ve elektrik-elektronik teknolojisi bölümlerini ziyaret ederek ögrenciler tarafından gelistirilen projeler hakkında bilgi aldı. Matbaa bölümünde kullanılan cihazlar, yapılan baskılar, gıda bölümü laboratuvarında yapılan testler ve ayrıca elektrik-elektronik bölümünde gelistirilen drone-örümcek robot gibi çalısmalar hakkında ögrencilerle sohbet eden Vali Sıldak, kendi alanında basarılı bir okulda olduklarını ve bunu iyi degerlendirmelerini söyledi. Pandemi kurallarına dikkat ederek okula gelmeye devam etmelerini, kendilerini daha da gelistirerek yeni projeler yapmalarını dile getirerek yeni egitim-ögretim yılının hayırlı olmasını diledi. 

Vali Sıldak buradaki programın ardından Atatürk Ilkokulunu ziyaret etti.  Ziyarette okul yönetimi, ögretmenler ve minik ögrencilerle sohbet etti.Sınıflarında ziyaret ettigi minik ögrencilerle yakından ilgilenen Vali Hasan Sıldak ve esi Fatma Nur Sıldak derslerine iyi çalısmaları ve kurallara dikkat etmeleri tavsiyesinde bulundu. Pandemi tedbirleri kapsamında okul öncesi ve 1. sınıflar dısında EBA üzerinden egitim gören ögrenciler ile gerçeklestirilen canlı derse de katılan Vali Sıldak ögrencilerle sohbet etti. Derslerini aksatmadan takip etmelerini söyleyerek zamanlarını iyi degerlendirmeleri gerektigini hatırlattı.