Ara
  • Hasan Sıldak

Vali Şıldak’ın Yılbaşı Mesaisi


Vali Hasan Sıldak yılın son aksamında Emniyet, Jandarma ve Saglık birimlerini ziyaret ederek görevi basındaki personelin yeni yılını kutladı.

Huzur ve güven ortamının yılbası aksamında da saglanması ve koronavirüs kapsamında alınan tedbirlerin uygulanması için görevi basında olan personeli ziyaretlerinde Vali Sıldak’a Il Emniyet Müdürü Hasan Onar, Il Jandarma Komutanı J. Kd. Alb. Tarık Hekimoglu ve I Saglık Müdürü Uzm. Dr. Serkan Kadir Keskin eslik etti.

Vali Sıldak inceleme ve ziyaretlerini 112 Acil Çagrı Merkezinde sonlandırırken yaptıgı açıklamada; “Yeni yıla dakikalar kala emniyet, jandarma ve saglık personelimizi görev yerlerinde ziyaret ettik, yeni yıllarını tebrik ettik. Bütün ilçelerimizle birlikte Ilimizde alınan tedbirler sayesinde huzur ve güven ortamı hakim. Yeni yıla Balıkesir olarak huzurlu ve sakin ulasıyoruz. Saat 21.00 itibariyle baslayan sokaga çıkma kısıtlaması ve diger tüm tedbirlere vatandaslarımız uyuyorlar, vatandaslarımıza çok tesekkür ediyorum.

Burada belirtmemiz gereken vaka sayılarında yasanan düsüsün devamlılıgın saglanabilmesi için vatandaslarımızın kurallara uymaya devam etmesi gerektigidir. Rehavete kapılmadan gerek kısıtlamalar süresince gerekse hafta içi gündüz saatlerinde her türlü kalabalık ortamdan uzak durarak maske - mesafe ve hijyen kurallarına riayet edilmesi çok önem tasıyor. Ilimizdeki bu iyiye gidisi 2021 yılında daha da güçlü hale getirelim. Vaka sayılarımız, vefat eden vatandaslarımızın sayısı azalsın istiyoruz. Bu saat itibariyle görevi basında bulunan bütün personelimize güvenlik birimlerimize, saglık teskilatımıza, itfaiyemize, AFAD birimlerimize tesekkür ediyoruz. Bu vesile ile bütün vatandaslarımıza da hayırlı seneler diliyorum. 2020’de yasanan basta salgın hastalık olmak üzere bütün olumsuzlukları geride bırakarak çok daha güzel ve saglıklı bir 2021 yılı diliyorum. Herkesi sevgiyle saygıyla muhabbetle selamlıyorum.” diye konustu.