Ara
  • Hasan Sıldak

Kara Astsubay Meslek Yüksek Okulu Öğrencileri Mezun Oldu

Milli Savunma Üniversitesi Kara Astsubay Meslek Yüksek Okulu 16. Dönem, 25'i yabancı 1036 Astsubay Çavus için diploma ve Sancak Devir-Teslim Töreni yapıldı.

Koronavirüs tedbirleri kapsamında mezun olan askerlerin ailelerinin katılımlarının olmadıgı törene; Vali Hasan Sıldak, Kara Kuvvetleri EDOK Komutanı Korg. Yavuz Türkgenci, Garnizon Komutanı Hava Pilot Tuggeneral Kemal Turan, MSÜ Rektörü Prof. Dr. Erhan Afyoncu, Il Emniyet Müdürü Hasan Onar, Il Jandarma Komutanı J. Kd. Alb.Tarık Hekimoglu, K.Astsb. MYO Komutanı Topçu. Alb. Yüksel Kolcu, K.Astsb. MYO Müdürü Prof. Dr. Nurettin Acır, Bakım, Mühimmat Okulu ve Egitim Merkezi Komutanı Bkm. Alb. Mehmet Gücü ve askeri erkan katıldı.

Saygı durusu ve Istiklal Marsı sonrasında yapılan konusmaların ardından, 16. Dönem birincisi Per.Asb.Çvs.Kadir Kaya’ya diploması Valimiz Hasan Sıldak tarafından verilirken, dereceye giren diger ögrencilere de diplomaları protokol tarafından verildi.

Okulun Sancagının Devir-Teslim töreni sonrası mezun olan Astsubay Çavuslar, hep bir agızdan Kara Kuvvetleri Astsubay Meslek Yüksek Okulu Marsını söyledi.