Ara
  • Hasan Sıldak

Kadına Şiddete Hayır

Içisleri Bakanı Süleyman Soylu’nun talimatıyla 25 Kasım Kadına Yönelik Siddete Karsı Uluslararası Mücadele Günü olması dolayısıyla 81 Ilde es zamanlı olarak yapılacak olan Kadına Yönelik Siddetle Mücadele Il Koordinasyon, Izleme ve Degerlendirme Toplantısı Ilimizde de Vali Hasan Sıldak baskanlıgında gerçeklestirildi.

Güney Marmara Kalkınma Ajansı Toplantı Salonunda gerçeklestirilen toplantıya Vali Sıldak’ın yanı sıra; Il Emniyet Müdürü Hasan Onar, Il Jandarma Komutanı J. Kd. Alb. Tarık Hekimoglu, Aile, Çalısma ve Sosyal Hizmetler Il Müdürü Ahmet Çakar ile ilgili kurum temsilcileri katıldı.

Kadına Yönelik Siddetle Mücadele Il Eylem Planı çerçevesinde kurum bazında istatistiki verilerin de paylasıldıgı toplantıda egitimlerin ve çalısmaların sürdürülmesine vurgu yapılırken; toplum bilincinin artırılarak kadına siddetin son bulması adına daha önceden hayata geçirilen KADES uygulamasının bilinirligi ve kullanımının yaygınlastırılması için çalısmaların yapılması, emniyet ve jandarma birimleri tarafından yerlesim yerlerinde vatandasların yogun olarak bulundugu yerlerde siddeti önleme birimlerince tanıtım stantlarıyla KADES aplikasyonunun akıllı telefonlara indirerek kullanımın yaygınlastırılıp magduriyetlerin hiç yasanmaması temenni edildi.

Ayrıca ‘Kadına Siddete Dur’ denilen bu anlamlı gün dolayısıla Vali Hasan Sıldak beraberinde Il Emniyet Müdürü Hasan Onar, Il Jandarma Komutanı J. Kd. Alb. Tarık Hekimoglu, Aile Sosyal Hizmetler Müdürü Ahmet Çakar ile birlikte Kadına Yönelik Siddetle Mücadele Birimlerini ziyaret ederek Kadın Acil Destek Ihbar Sistemi (KADES) tanıtım ve bilgilendirme çalısmalarını inceledi.