Ara
  • Hasan Sıldak

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu Susurluk’ta Trafik Denetimi Çalışmasına Katıldı

Içisleri Bakanı Süleyman Soylu Kurban Bayramı dolayısıyla trafik kontrol ve denetimlerine katılmak amacıyla Ilimize geldi.

Helikopter ile Susurluk Ilçe stadyumuna inis yapan Bakan SOYLU stad önünde halk tarafından gösterilen yogun ilgi üzerine vatandaslarla selamlasarak Kurban Bayramlarını tebrik etti.

Içisleri Bakanı Süleyman Soylu Vali Hasan SILDAK ve beraberindeki heyet ile Susurluk Ilçesindeki Bölge Trafik Denetleme Istasyonu önünde gerçeklestirilen uygulamaya katıldı. Vali SILDAK’tan alınan tedbirler ile ilgili bilgi alan Bakan SOYLU, uygulamada durdurulan araç sürücülerini dikkatli olmaları ve trafik kurallarına uymaları konusunda uyararak otomobillerde ve otobüslerde bulunan vatandaslara Susurluk Ayranı ikram etti, çocuklara çesitli hediyeler verdi.

Bakan SOYLU sürücülere de tavsiyelerde bulunarak; “Mümkün oldugunca gece yola çıkmazlarsa, dönüs kabiliyetleri daha iyi olur. Dinlenmis sekilde çıksınlar. Trafik kurallarına muhakkak riayet edip emniyet kemerlerini taksınlar. Eger kendinize uyku borcunuz oldugunuzu düsünüyorsanız, lütfen direksiyon basında ödemeyin. Iki saatte bir on dakika mola vererek kendinizi dinlendirin.” diye konustu. Emniyet ve Jandarma personelinin de bayramını kutlayan SOYLU, tatil yörelerinden Bursa ve Istanbul'a dönen sürücülere kırmızı düdük ve brosür dagıttı. Bakan SOYLU'ya; Vali Hasan SILDAK’ın yanı sıra Ak Parti Milletvekilleri Mustafa CANBEY ve Yavuz SUBASI, Büyüksehir Belediye Baskanı Yücel YILMAZ, Il Emniyet Müdürü Hasan ONAR, Il Jandarma Komutanı J. Kd. Alb. Tarık HEKIMOGLU, Ak Parti Il Baskanı Ekrem BASARAN, Susurluk Kaymakam Vekili Manyas Kaymakamı Muhammed KAYA, Ayvalık Polis Moral Egitim Merkezi Müdürü Murat KARAUSTA eslik etti. Içisleri Bakanı Süleyman SOYLU denetim programının ardından Ilimizden ayrıldı.