Ara
  • Hasan Sıldak

Gençlik ve Spor Bakanı Dr. Mehmet Muharrem Kasapoğlu Balıkesir’de

Gençlik ve Spor Bakanı Dr. Mehmet Muharrem Kasapoglu; açılıs, temel atma töreni ve Bakanlıgın yapımı devam eden yatırımlarında incelemelerde bulunmak üzere Balıkesir’e geldi. Ankara’dan uçakla Edremit Kocaseyit Havalimanına gelen Bakan Kasapoglu; burada Vali Hasan Sıldak, Balıkesir Milletvekilleri Adil Çelik, Mustafa Canbey, Mutlu Aydemir, Belgin Uygur, Yavuz Subası, Büyüksehir Belediye Baskanı Yücel Yılmaz, Il Emniyet Müdürü Hasan Onar, Il Jandarma Komutanı J. Kd. Alb. Tarık Hekimoglu, ilçe belediye baskanları tarafından havalimanında karsılandı.

Gençlik ve Spor Bakanı Kasapoglu programları kapsamında; Gazi Mustafa Kemal Atatürk Yasam Kompleksi ve Yüzme Havuzu’nun temel atma töreni ile Sultan Alparslan Kültür Evi ve Parkı’nın açılısını gerçeklestirerek, yapımı devam eden Gençlik Merkezi, Olimpik Kapalı Yüzme Havuzu, Büyüksehir Belediyesi Spor Tesisleri ile Ayvalık, Havran, ,Ivrindi, Altıeylül, Karesi, Bigadiç ve Sındırgı ilçelerini ziyaret ederek Bakanlıgın devam eden ve yeni planlanan yatırımlarını yerinde inceledi.

Gençlik ve Spor Bakanı Dr. Mehmet Muharrem Kasapoglu, Vali Sıldak ve Protokol ile birlikte 2018 yılında Batman’da Sehit olan J. Uzm. Çvs. Okan Dinçer’in Bigadiç Ilçesi Bademli Mahallesinde bulunan ailesini ve Sehidimizin kabrini de ziyaret etti.

Ilimizi ziyaret programında yogun ilgiyle karsılanan Gençlik ve Spor Bakanımız ziyaret ve incelemelerinde, Balıkesir'i sporda 10 numara bir il haline getireceklerini ifade ederek; "Insa ettigimiz tesislerle yüzmesiyle, futboluyla, basketboluyla, tenisiyle diger branslarıyla her alanda yarınların sampiyonlarını insallah Balıkesir'den çıkaracagız. Biliyorsunuz yüzme bilmeyen kalmasın diyoruz Bakanlık olarak. Bu kadar su imkanının, bu kadar alt yapının oldugu bir ülkede yüzmede hem brans olarak hem halkımızın yüzmeye olan erisimi açısından çok daha ileride olmamız lazım. Iste bu bilinçle ciddi bir çalısmayı ve seferberligi Balıkesir'den baslatıyoruz. Cumhurbaskanımızın Büyüksehir Belediye Baskanı olarak Istanbul'da yakmıs oldugu hizmet mesalesini insallah hep birlikte daha yukarılara tasıyacagız. Bizim amacımız, felsefemiz bu. Bu ülkenin hiçbir insanına, hiçbir kimlik farkı gözetmeksizin hizmet edecegiz. Ve inanıyoruz ki, yarınların Türkiye'si gençleriyle, kadınlarıyla çok daha güçlü olacak.” diye konustu.

Programda gençlik ve spor alanlarının saglıklı nesillerin, ahlaklı, ülkesine sadık gençler yetismesi için yatırım yapılması gereken alanlar oldugunu belirten Vali Sıldak; “Sayın Bakanım Balıkesir’e tefrislerinizle, müjdelerinizle, hizmetlerinizle buradaki heyecanın hissedilmesine vesile oldunuz. Ben de sizlere Ilimiz adına sükranlarımı arz ediyorum. Dünden itibaren gerçeklestirdigimiz toplantılar, ilçelerimizin ihtiyaçları, gerek belediyelerimiz eliyle, gerekse il ve ilçe müdürlüklerimiz eliyle Bakanlıgınız teskilatının bütün imkanlarını, Ilimize seferber ediyorsunuz. Gençlerimiz bu tesislerde saglıklı bireyler olarak yarınlara hazırlanacaklar. Ben de bu tesislerin yapımında emegi geçen herkesi kutluyor, tesekkür ediyorum.” diye konustu.

Vali Hasan Sıldak; programı kapsamında Valiligimizi de ziyaret eden Gençlik ve Spor Bakanımıza gençlik ve sporun gelistirilmesine yönelik yatırım ve çalısmalara verdigi destek dolayısıyla tesekkür etti.