Ara
  • Hasan Sıldak

Güler Yüzlü Bir Yönetim Olacağız!

GÜLER YÜZLÜ BIR YÖNETIM OLACAGIZ

Vali Hasan Sıldak yeni görevine başladı.


09.06.2020 tarih ve 2020/274 sayılı Cumhurbaskanlıgı Kararı ile Burdur Valiligi görevinden Balıkesir Valiligine atanan Vali Hasan Sıldak yeni görevine basladı.

Valilik binası önünde çiçeklerle karsılanan Vali Hasan Sıldak Balıkesir'e atanmaktan büyük onur duydugunu söyledi.


Göreve baslamasının ardından makamında gazetecilerle bir araya gelen Vali Hasan Sıldak, Balıkesir’deki görev süresince uygulayacagı çalısma yöntemleri hakkında bilgiler verdi. Balıkesir’deki birlik ve beraberligin devam ettirilmesi yönündeki çalısmaların devam edecegini ifade eden Vali Hasan Sıldak, "Yönetim anlayısımız, adaletli, seffaf, hesap verebilir, verimli, etkili ve güler yüzlü bir uygulamaya dayanacaktır" diye konustu.


SÜKRANLARIMI SUNUYORUM

Vali Hasan Sıldak göreve baslar baslamaz yaptıgı açıklamada, "9 Haziran 2020 tarihli ve 274 sayılı Cumhurbaskanı kararı ile Cumhurbaskanımız Sayın Recep Tayyip Erdogan'ın takdir ve tensipleriyle atanmıs oldugum Balıkesir Valiligi görevine bugün itibariyle baslamıs bulunuyorum. Öncelikle ülkemizin iki denizine kıyısı bulunan bu çok özel ilinde Vali olarak hizmet etme onurunu bize yasatan Sayın Cumhurbaskanımıza ve Sayın Içisleri Bakanımıza sükranlarımızı arz ediyorum" diye konustu.


HEYECANIMI SIZLERLE PAYLASMAK ISTIYORUM

Balıkesir’in pek çok alanda genis potansiyele sahip olduğuna vurgu yapan Vali Sıldak, "Balıkesir pek çok alanda sahip oldugu genis potansiyel ile güçlü bir kapasiteye sahip, tarımdan hayvancılıga, turizmden madencilige, sanayiden kültüre çok yönlü zenginlikleri bünyesinde barındıran biridir. Anadolu’nun kurtulus mücadelesinde Kuva-yi Milliye'nin dogdugu sehir olan bu güzel cografyada, Marmara'dan Ege kıyılarına uzanan verimli topraklarda yasayan saygıdeger insanlarımıza hizmet edecek olmanın mutlulugunu, heyecanını sizlerle paylasmak istiyorum" dedi.


BIZIM IÇIN EN ÖNEMLI GÜÇ OLACAKTIR

Kamu görevlerinde bir nöbet devri ve bayrak yarısı oldugunu kaydeden Vali Hasan Sıldak, "Bilindigi gibi bütün kamu görevlerinde bir nöbet devri, bayrak yarısı söz konusudur. Balıkesir’de tevdi edilen bu görevi en iyi sekilde yerine getirmenin gayreti içinde olacagız. En basta Allah'ın yardımı ve vatandaslarımızın destegi bizim için en önemli güç olacaktır. Bu vesileyle ilimizde daha önce görev yapmıs, Balıkesir halkına hizmet etmis olan Sayın Valilerimizi sükranla anıyor, ebediyete irtihal etmis olanlara rahmet, hayatta olanlara saglık ve afiyet diliyorum" diye konustu.


VERIMLI, ETKILI, GÜLER YÜZLÜ BIR UYGULAMA

Yönetim anlayısı hakkında da bilgiler veren Vali Hasan Sıldak, "Görevimizi Sayın Cumhurbaskanımızın tanımladıgı sekilde, vatandasımızın hizmetinde olma bilinciyle yürütecegiz. Her zaman vatandas odaklı, ona yakın ve her fırsatta halkın arasında bulunmaya gayret gösterecegiz. Yönetim anlayısımız, adaletli, seffaf, hesap verebilir, verimli, etkili ve güler yüzlü bir uygulamaya dayanacaktır. Sorunları dinlemeye açık, ulasılabilir, çözüm odaklı ve toplumun bütün kesimlerini kucaklayan bir çalısma modelini hayata geçirmek arzusundayız. Yönetim gelenegimizin önemli bir unsuru olan istisareye basvurarak, konuları tarafları ile konusarak, görüserek çözme gayreti içinde olacagız. Katılımcı bir anlayısla halkın içinde ve onun temsilcileriyle birlikte genis bir isbirligi çerçevesinde çalısmak durumundayız. Her zaman ben yerine biz kültürünü yaygınlastırmak ve ortak çözümlere ulasmak daha uygun bir yol olacaktır. Kamu kurum ve kuruluslarımızın, milletvekillerimizin destegiyle Büyüksehir Belediyemiz ve diger yerel yönetimlerimiz, meslek odaları ve sivil toplum kuruluslarının uyum ve koordinasyon içerisinde çalısması konusunda hassasiyet gösterecegiz. Bütün kamu kuruluslarının halkımıza en verimli ve güler yüzle hizmet vermesi hususu en duyarlı oldugumuz konuların basında gelmektedir. Yatırımların takibi, çalısmaların proje odaklı yürütülmesi, kuruluslar arasındaki is birligi ve koordinasyon, hızlı ve sonuç odaklı çalısma ilimizde hedef olarak belirledigimiz çalısma yöntemleridir. Egitim, turizm, tarım ve sosyal projelere agırlık verilmesinin ilimize katkı saglayacagını düsünüyorum" ifadelerini kullandı.


KATKI SAGLAMAK TEMEL AMACIMIZ

Birlik ve beraberligin önemine de deginen Vali Hasan Sıldak, "Bu yaklasımlar çerçevesinde her seyden önce birlik, beraberlik, karsılıklı hosgörü ve anlayıs içerisinde tesis edilecek bir çalısma ortamının en önemli unsur oldugunu belirtmek istiyorum. Bunu gerçeklestirmek, ilimizdeki huzurlu ve verimli ortamı daha da gelistirmek için üzerime düsen her türlü gayreti göstermek istiyorum. Bu amaçla hızlı bir sekilde Balıkesir ilini tanımak, çalısacagımız öncelikli hizmet alanlarını belirlemek üzere kapsamlı olarak bir takım çalısması ortaya koyma arzusundayım. Zamanı en verimli sekilde degerlendirerek ilimize her türlü is birligine açık olarak katkı saglamak temel amacımızdır" diye konustu.


ILK GÜNKÜ HEYECANLA ÇALISACAGIM

Vali Hasan Sıldak ilk çalışma gününde yaptıgı açıklamayı, "Ülkemizin önündeki bir ideal olarak belirlenen 2023 hedeflerine ilimizi en güçlü sekilde ulastırmak, bu yolda hep birlikte yürümek, bu yolculukta yan yana yürüyen herkese güç ve cesaret verecektir. Bu duygu ve düsüncelerle, Balıkesir ilimizde göreve baslamanın mutlulugu ve heyecanının ilk günkü gibi hep daim olmasını diliyor, bütün vatandaslarımıza en derin saygı ve selamlarımı sunuyorum" diyerek tamamladı.