Ara
  • Hasan Sıldak

Burdur Valisi Hasan Şıldak Göreve Başladı.

18/05/2018 tarih ve 30425 sayılı Resmi Gazete Yayımlanan 2018/11819 sayılı Bakanlar Kurulu Kararıyla Burdur Valisi olarak atanan Vali Hasan Sıldak yeni görevine basladı.


Içisleri Bakanlıgında Mülkiye Basmüfettisi olarak görev yapmakta iken son yayımlanan Valiler Kararnamesi ile atandıgı Burdur Valiligi görevine bugün itibariyle baslayan Vali Sıldak, Valilik girisinde düzenlenen törenle karsılandı.

Karsılamada Vali Vekili Ali Nazım Balcıoglu, Belediye Baskanı Ali Orkun Ercengiz, Rektör Prof. Dr. Adem Korkmaz, Baro Baskanı Ramazan Gedik, Vali Yardımcıları, Il Genel Meclis Baskanı Muzaffer Bagcı, Genel Sekreter Servet Olpak, kamu kurum ve kuruluslarının yöneticileri, il genel meclis üyeleri, valilik personeli, siyasi partiler, meslek ve sivil toplum kuruluslarının temsilcileri yer aldı.

Yöresel kıyafetli minik ögrencilerin çiçek takdim ettigi Vali Sıldak, tek tek karsılamada bulunanlarla selamlastıktan sonra tören mangasını selamlayarak Valilik Makamına geçti.

Makamında ilk olarak göreve baslama yazısını imzalayan Vali Sıldak, sonrasında basın mensuplarına açıklamalarda bulunarak gösterilen ilgiden duydugu memnuniyeti ifade etti.

Vali Sıldak basın mensuplarına yaptıgı açıklamalarda;

“18 Mayıs 2018 tarihli ve 30425 sayılı Resmi Gazete’de yayımlanan 2018/11819 sayılı Bakanlar Kurulu Kararı ile atandıgım Burdur Valiligi görevine 22 Mayıs 2018 tarihinde baslamıs bulunmaktayım. Öncelikle Ülkemizin Göller Bölgesi olarak adlandırılan cografyasında yer alan bu çok özel Ilinde Vali olarak hizmet etme onurunu yasatan basta sayın Cumhurbaskanımıza, sayın Basbakanımıza ve Bakanlar Kurulumuzun sayın üyelerine sükranlarımı sunuyorum. Yeni görevimin Ilimiz ve sahsım için hayırlara vesile olmasını Yüce Mevla’dan niyaz ediyorum.

Göreve baslamam sebebiyle sıcak ilgilerini hissettiren, karsılamada bulunan Ilimiz protokolünün degerli mensuplarına, çalısma arkadaslarıma ve kıymetli basın mensuplarına nezaketlerinden dolayı tesekkür ediyorum.

Burdur pek çok degeri bünyesinde toplamıs olan kadim bir kültüre sahip, köklü bir mirası günümüze kadar tasımıs, kendine has özellikleriyle öne çıkan önemli bir ilimizdir. 265 bin nüfusu, Insuyu Magarası, Gölleri, Sagalassos ve Kibyra antik kentleri gibi marka degerleri, egitimde yakaladıgı kalite, büyük hayvancılık potansiyeli ile kendine has özellikleri bünyesinde toplamıs olan Burdur’da göreve baslamanın, burada hizmet edecek olmanın mutlulugunu ve heyecanını yasıyorum. Bilindigi üzere bütün kamu görevlerinde oldugu gibi valilik görevinde de bir nöbet devri, bayrak yarısı söz konusudur. Biz de tevdi edilen bu görevi en iyi sekilde yerine getirmenin gayreti içinde olacagız. Bu vesileyle Ilimizde daha önce görev yapmıs olan, Devleti adına Burdur halkına hizmet etmis olan sayın Valilerimizi sükranla anıyor, ebediyete intikal etmis olanlara rahmet, hayatta olanlara saglık ve afiyetler diliyorum.

Görevde bulunacagımız süre içinde Burdur’a en iyi sekilde hizmet etmeyi temel ilke olarak benimseyecegiz. Bunun için öncelikle Ilimizi en kısa sürede tanımaya, onu bütün yönleriyle degerlendirmeye çalısacagız. Yönetim anlayısımız her zaman adil, seffaf, hesap verebilir, verimli, etkili ve güler yüzlü bir yönetim sekli olacaktır. Her zaman halkımızın sorunlarına açık, çözüm odaklı ve toplumun bütün kesimlerini kucaklayan bir çalısma modelini uygulayacagız. Yönetim gelenegimizin önemli bir unsuru olan istisareye basvuracak, sorunları mutlaka taraflarıyla konusarak, görüserek çözme gayreti içerisinde olacagız. Bütün kamu kurum ve kuruluslarımız uyum ve hizmet birligi içinde hızlı, vatandası her zaman önceleyen bir anlayısla çalısmalarını sürdürecektir.

Özellikle devletin destegine ve safkatine daha çok ihtiyaç duyan sehit aileleri ve gazilerimiz, ihtiyaç sahibi vatandaslarımız, kimsesiz-yetim çocuklarımız, engellilerimiz ve yaslı insanlarımızla bir arada olmaya özen gösterecegiz.

Ülkemiz 2016 yılında yasadısımız menfur darbe girisiminden bu yana sıkıntılı ve zor bir dönemden geçmistir. Ilimizde en çok ihtiyaç duyacagımız sey birlik, beraberlik ve huzur içinde tesis edilecek çalısma ortamı olacaktır. Bunun için bütün idare teskilatımız, mahalli idarelerimiz, üniversitemiz, meslek kuruluslarımız, sivil toplum kuruluslarımız ve Ildeki diger bütün hizmet unsurlarının bu anlayıs etrafında toplanarak görevlerini yürütmelerini saglamak için gerekli iklimi olusturma konusunda her zaman duyarlı olacagız.

Ilin gelisiminde, devam eden yatırımların sonuçlandırılması ve yenilerinin gerçeklestirilmesinde ilgili bütün kesimlerle isbirligi içinde hareket ederek aktif ve sonuç odaklı bir çalısma sekli ortaya koyacagız. Ilimizin güçlü oldugu alanları öne çıkararak yerel ve bölgesel kalkınma perspektifiyle yeni ve uygulanabilir projeler hazırlayıp uygulama gayreti içerisinde olacagız. Ilin gelisimine katkı saglayacak her girisimi yakından takip ederek gerekli koordinasyonu saglayacagız. Il yönetiminde zamanı en verimli biçimde degerlendirerek Burdur’un ihtiyaç duydugu daha üst standartları yakalamanın gayreti içinde olacagız.

Kamu hizmetlerinin vatandasımıza en saglıklı sekilde ulastırılması, toplumdaki dezavantajlı kesimlere öncelikle ulasılması temel hedeflerimiz arasında yer almaktadır. Bu çerçevede Devletimizin her zaman vatandasımızın hizmetinde ve yanında oldugunu hissettirmek görevimizdir.

Bu vesile ile 24 Haziran 2018 tarihinde yapılacak olan Cumhurbaskanlıgı ve Milletvekilligi seçimlerinin Ilimizde huzur ve güven ortamı içerisinde gerçeklesmesini temenni ediyorum. Bu çerçevede seçim sürecinin huzur ve esenlik içinde geçmesi, vatandasımızın hür iradesinin en saglıklı sekilde sandıga yansımasının saglanması için gerekli bütün tedbirler alınacaktır. Içinde bulundugumuz bu olumlu atmosferin, zaten huzur sehri olarak bilinen Burdur Ili genelinde bütün vatandaslarımızın, siyasi partilerimizin ve basınımızın duyarlı yaklasımı sayesinde muhafaza edilerek seçim sürecinin en iyi sartlarda gerçeklesecegine olan inancımı belirtmek istiyorum.

Bu duygu ve düsüncelerle bütün Burdur halkının içinde bulundugumuz mübarek Ramazan ayını tebrik ediyor, en derin selam, saygı ve muhabbetlerimi sunuyorum.” Diyerek açıklamalarını tamamladı.