Ara
  • Hasan Sıldak

Bir Motivasyon ve Sinerji Oluşturma Modeli: BİGEP

Basarıyı Izleme ve Gelistirme Projesi, Avlu Kongre ve Kültür Merkezinde gerçeklestirilen toplantı ile Karesi ve Altıeylül Ilçeleri resmi/özel okul müdürlerine tanıtıldı. Balıkesir Valiligi koordinasyonunda hayata geçirilip Il Millî Egitim Müdürlügü tarafından yürütülecek olan Basarıyı Izleme ve Gelistirme Projesi, Avlu Kongre ve Kültür Merkezinde Vali Hasan Sıldak, Esi Fatma Nur Sıldak, Altıeylül Kaymakamı Dr. Oktay Kaya, Karesi Kaymakamı Abdulkadir Demir, Il Millî Egitim Müdürü Yakup Yıldız, Il Millî Egitim Müdür Yardımcısı Hüseyin Asık, Altıeylül Ilçe Millî Egitim Müdürü Ibrahim Çelik, Karesi Ilçe Millî Egitim Müdürü Sami Günnü, Karesi ve Altıeylül Ilçeleri resmi/özel tüm okul müdürlerinin katılımlarıyla gerçeklestirilen toplantı ile okul müdürlerine tanıtıldı.

Balıkesir'in egitim potansiyelini tüm paydasları ile güçlendirmek amacıyla Balıkesir Valiligi himayesinde ve Millî Egitim Bakanlıgı 2023 Vizyon Belgesinin "Mutlu Çocuklar, Güçlü Türkiye" hedefinin yol göstericiliginde çesitli alanlarda basarıyı izlemek ve gelistirmek için hayata geçirilen projenin amacı ve özel hedefleri hazırlanan tanıtım filmiyle katılımcılara sunuldu.

BIGEP Proje Izleme ve Degerlendirme Modülü hakkında da katılımcıların bilgilendirildigi toplantıda, basarıyı ölçmede uygulanacak degerlendirme ölçütleri ve gerçeklestirilecek ödüllendirme sisteminin detayları toplantıya katılanlarla paylasıldı.

BIGEP’in, bir motivasyon ve sinerji olusturma modeli oldugunu vurgulayan Vali Hasan Sıldak: “BIGEP, bir motivasyon ve sinerji olusturma modelidir. Okul yöneticileri, ögretmenleri belirli hedefler etrafında toplamayı; Egitim alanındaki tüm paydasları dinamik ve istekli hale getirmeyi; Velileri egitim sürecine dahil etmeyi; Ildeki is dünyasının egitim alanına ilgisini çekmeyi; Gönüllü ve sonuç odaklı çabalarla tüm ilde izleme, takip, degerlendirme ve ödüllendirme mekanizmasını isleterek egitimi birinci öncelik haline getirmeyi amaçlayan bir takım çalısmasıdır. Balıkesir’imizde de takım ruhu ile egitim alanında çok güzel isler yapacagımıza yürekten inanıyorum.” dedi.