Ara
  • Hasan Sıldak

BİGEP Ödülleri Verildi

Vali Hasan Sıldak’ın himayelerinde Il Milli Egitim Müdürlügü koordinesinde baslatılan ve Balıkesir’in egitimde adından söz ettiren illerin basında gelmesinin hedeflendigi Basarıyı Izleme ve Gelistirme Projesi (BIGEP)’nin ilk dönemi degerlendirilirken, projede görevli ögretmen, idareci ve projede basarı gösteren ögrencilere ödülleri verildi.

Balıkesir Ögretmenevinde gerçeklestirilen ödül törenine Vali Hasan Sıldak ve esi Fatma Nur Sıldak’ın yanı sıra Büyüksehir Belediye Baskanı Yücel Yılmaz Esi Mehtap Yılmaz, Bandırma Onyedi Eylül Üniversitesi Rektörü Prof.Dr. Süleyman Özdemir, Balıkesir Üniversitesi Rektör Yrd. Prof.Dr. Mehmet Narlı, Il Emniyet Müdürü Hasan Onar, Altıeylül Belediye Baskanı Yardımcısı Fikrettin Kocaman, Necatibey Egitim Fakültesi Dekanı Prof.Dr.Mehmet Bastürk, Siyasi Parti Temsilcileri, Gençlik Spor Il Müdürü Lokman Arıcıoglu, Is Kur Müdürü Nazım Balcı, Il Milli Egitim Müdürü Yakup Yıldız, Ticaret Odası Baskanı Rahmi Kula, Ticaret Borsası Baskanı Ersin Erdogmus, Sanayi Odası Meclis Baskan Vekili Erhan Ortaköylü, sendika temsilcileri, okul müdürleri, ögretmen ve ögrenciler katıldı.

Pandemi tedbirleri kapsamında 2020-2021 egitim-ögretim yılının ilk döneminde uygulanan uzaktan egitim modeline uygun hale getirilen projeye ilginin ve destegin çok oldugunu belirten Il Milli Egitim Müdürü Yakup Yıldız yaptıgı konusmada sahada heyecan yaratan projenin motivasyon ve sinerji meselesi oldugunu belirtti.

Üç ay önce hayata geçirilen projenin Balıkesir’de çok farklı bir ortam olusturdugunu dile getiren Büyüksehir Belediye Baskanı Yücel Yılmaz yaptıgı konusmada ögretmenlerin özverisi, ögrencilerin istahından projenin zamanlamasının çok yerinde oldugunu, Büyüksehir Belediye Baskanlıgı olarak destek vermeye her zaman hazır olduklarını dile getirdi.

Vali Sıldak törende yaptıgı konusmada; “Projemizi degerlendirdigimiz, ödüllerimizi verecegimiz bu mütevazi tören moralimizi düzeltti. Projeyle İlimizde atılan adımlar bizi mutlu etti. Aslında yapılan çalısmaların çogu sürekli yaptıgınız çalısmaların birlestirilerek sistemli hale gelmesinden olusuyor. Hiç bir sey olmasa bile bu hareketlilik, bu heyecan, bu gayretle enerji üretimi bile umut verici. Hareketlilik basarıyı pesinden getirir. Pandemiye ragmen istek ve kararlılıkla basarı elde edildi. Projeyi en iyi sekilde uygulayan sizler ve basarı gösteren ögrencilerimizi ödüllendirecegiz. Bu vesile ile de projenin verimli hale gelmesi, en üst seviyelere tasınması için katkı saglayan bütün kurumlarımıza çok tesekkür ediyorum.” diye konustu.

Yapılan konusmaların ardından proje dahilinde olusturulan çesitli kollarda, yapılan sınavlarda, Egitim Bilisim Agı (EBA)’nın etkili kullanımının saglanmasında gösterilen gayret ve basarılardan dolayı ögretmen ve ögrencilere basarı belgesi ve ödüllerinin protokol tarafından verilmesiyle tören sona erdi.