Ara
  • Hasan Sıldak

BANÜ-TEKNOPARK Protokol İmza Töreni Gerçekleştirildi

Bandırma Onyedi Eylül Üniversitesi Merkez Yerleskesinde kurulacak BANÜ-TEKNOPARK için Bandırma Onyedi Eylül Üniversitesi Teknoloji Gelistirme Bölgesi Kurucu Heyet Protokol Imza Töreni gerçeklestirildi.

Üniversitenin Prof. Dr. Fuat Sezgin Konferans Salonu’nda gerçeklesen törene Vali Hasan Sıldak’ın yanı sıra Balıkesir Büyüksehir Belediye Baskanı Yücel Yılmaz, Rektör Prof. Dr. Süleyman Özdemir, Bandırma, Erdek ve Manyas Kaymakamları ile Bandırma, Gönen ve Susurluk Belediye Baskanları, Il Sanayi ve Teknoloji Müdürü Mehmet Ali Asuk, GMKA Genel Sekreteri Hasan Iskender, Bandırma, Erdek ve Susurluk Ticaret Odası Baskanları, Bandırma, Gönen Ticaret Borsası Baskanları, Gönen Deri Ihtisas ve Karma OSB Yönetim Kurulu Baskanı ile Marmara Yüksek Teknoloji ve Makine Ihtisas OSB Yönetim Kurulu Baskanı katıldı.


BANÜ-TEKNOPARK ile ilgili sunumların da gerçeklestirildigi törende yaptıgı konusmada Vali Hasan Sıldak “Öncelikle bizi davet eden ve kurucu heyette bulunmamıza vesile olan, bu inceligi gösteren Bandırma Onyedi Eylül Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Süleyman Özdemir’e çok tesekkür ediyorum. Akademisyenlerle sanayiyi bir araya getiren bu projeyi gelistirdigi, sanayicimizi, ar-geyle, üniversiteyle bulusturarak bu girisimle teknoparkı bölgemize kazandırdıgı için kendisini tebrik ediyorum. Teknoparklar ortak akıl üretilen, bilim esaslı bir yer, adeta gelisim atmosferi sunan yerlerdir. Bu yüzden ben bu projenin üniversiteye de çok sey kazandıracagını düsünüyorum. Balıkesire ikinci Teknoparkı kazandıran Rektörümüze tesekkür ediyoruz. Biz de Valilik olarak, bölgemize deger katan her projeyi oldugu gibi bu projeyi de destekliyoruz.” seklinde konustu.

Katılımcılar tarafından gerçeklestirilen konusmaların ardından Vali Hasan Sıldak, Balıkesir Büyüksehir Belediye Baskanı Yücel Yılmaz, Rektör Prof. Dr. Süleyman Özdemir, Bandırma Kaymakamı Günhan Yazar, Bandırma Belediye Baskanı Av. Tolga Tosun, Bandırma Ticaret Odası Baskanı Mehmet Kılkıslı, Bandırma Ticaret Borsası Baskanı Halit Sezgin, Gönen Deri Ihtisas ve Karma OSB YK Baskanı Yusuf Çetinkaya, Marmara Yüksek Teknoloji ve Makine Ihtisas OSB YK Baskanı Saadettin Çay’dan olusan kurucu heyet tarafından protokol metni imzalanarak, BANÜ-TEKNOPARK’ın kurulusunda ilk adım atılmıs oldu.