Ara
  • Hasan Sıldak

Şehit Jandarma Uzman Çavuş Ümit Gıcır Son Yolculuğuna Uğurlandı

Irak’ın kuzeyindeki Gara bölgesinde PKK'lı teröristler tarafından Sehit edilen Uzman Çavus Ümit Gıcır, Altıeylül ilçemize baglı Çandır Mahallesi'nde düzenlenen törenle son yolculuguna ugurlandı.

Jandarma Uzman Çavus Ümit Gıcır'ın cenazesi sabah saatlerinde uçakla Balıkesir 9'uncu Ana Jet Üssü'ne getirildi. Bahçelievler Mahallesi'nde bulunan evinin önünde helallik alınan Sehit Uzman Çavus Ümit Gıcır'ın cenazesi daha sonra Altıeylül ilçemize baglı Çandır Mahallesi'ne getirildi.

Bekar olan Sehit Uzman Çavus Ümit Gıcır'ın babası Musa Gıcır, anne Zülbiye Gıcır, ablası Gönül Gıcır ve kardesi Ahmet Gıcır cenaze töreninde duygulu anlar yasadı.

Balıkesir Il Müftüsü Ramazan Topcan'ın kıldırdıgı cenaze namazının ardından, Sehit Uzman Çavus Ümit Gıcır'ın Türk bayragına sarılı tabutu bir süre meslektasları tarafından omuzlarda tasındı. Sehit Uzman Çavus Ümit Gıcır, Çandır Mahalle Mezarlıgı'nda gözyasları içinde topraga verildi.

Vali Sıldak ile Içisleri Bakan Yardımcısı Mehmet Ersoy defin islemlerinin ardından Sehit babasına Türk Bayragı ve Sehidin fotografını verdi.

Vali Hasan Sıldak’ın katıldıgı cenaze törenine Içisleri Bakanlıgı Bakan Yardımcısı Mehmet Ersoy, Aile, Çalısma ve Sosyal Hizmetler Bakan Yardımcısı Dr. Mehmet Selim Baglı, Jandarma Genel Komutan Yardımcısı Korgeneral Musa Çitil, Il protokolü, askerler, siyasiler, bürokratlar, kurum amirleri, Sehit Aileleri ile çok sayıda vatandas katıldı.